Specifications
| VALVE TYPE | 5/2, 5/3 |
|---|---|
| THREAD TYPE | NPT |
| VALVE SERIES | 95 |
| NUMBER OF STATIONS | 10 |
| VALVE PORT SIZE (IN - OUT) | 1/8" |
| VALVE PORT SIZE (EXHAUST) | 1/8" |
| BASE PORT SIZE (IN - EXHAUST) | 1/4" |
| LENGTH | 26 |
| WIDTH | 59 |
| WEIGHT | 110 |
| SEAL MATERIAL | 0.1 |
| BODY MATERIAL | Nitrile Butadiene Rubber (NBR) |
PDF Documents
No PDF documents scraped.