Specifications
| VALVE TYPE | 3/2 |
|---|---|
| THREAD TYPE | NPT |
| VALVE SERIES | 95 |
| NUMBER OF STATIONS | 4 |
| VALVE PORT SIZE (IN - OUT) | 1/8" |
| VALVE PORT SIZE (EXHAUST) | 1/4" |
| BASE PORT SIZE (IN - EXHAUST) | 1/4" |
| LENGTH | 25 |
| WIDTH | 97 |
| WEIGHT | 42 |
| SEAL MATERIAL | 0.11 |
| BODY MATERIAL | Nitrile Butadiene Rubber (NBR) |
PDF Documents
No PDF documents scraped.