Specifications
| VALVE TYPE | ANSI |
|---|---|
| BASE TYPE | Manifold Base |
| PORT LOCATION | End |
| VALVE ACTUATION | Electrical |
| VOLTAGE | 24 VDC/110-120 VAC |
| THREAD TYPE | G |
| BODY SIZE | 2.5 |
| INLET SIZE | 3/8" |
| OUTLET SIZE | 3/8" |
| EXHAUST SIZE | 3/8" |
| NUMBER OF INDICATOR LIGHTS | 0 |
PDF Documents
No PDF documents scraped.