Specifications
| VALVE TYPE | ISO 5599-1 |
|---|---|
| BASE TYPE | End Station Kit |
| PORT LOCATION | Side |
| VALVE ACTUATION | Electrical/Pneumatic |
| VOLTAGE | 24 VDC / 110-120 VAC |
| THREAD TYPE | G |
| BODY SIZE | 3 |
| INLET SIZE | 1" |
| EXHAUST SIZE | 1" |
PDF Documents
No PDF documents scraped.
ISO Valves [W60, W64, W65, & W66 Series]
End Station KitsD731K86
| VALVE TYPE | ISO 5599-1 |
|---|---|
| BASE TYPE | End Station Kit |
| PORT LOCATION | Side |
| VALVE ACTUATION | Electrical/Pneumatic |
| VOLTAGE | 24 VDC / 110-120 VAC |
| THREAD TYPE | G |
| BODY SIZE | 3 |
| INLET SIZE | 1" |
| EXHAUST SIZE | 1" |